Hallinto

Kappalaisenkatu 8, 50170 Mikkeli

Toimitusjohtaja:

Riitta Paasivuori
riitta.paasivuori@kotikaari.fi
050-587 4880

Toimisto- ja kiinteistösihteeri
Riitta Laakkonen
riitta.laakkonen@kotikaari.fi
044 7154095

Fysioterapeutti:
Marjo Jantunen-Määttä
marjo.jantunen@kotikaari.fi
050-498 9833

Geronomi:
Päivi Matilainen
paivi.matilainen@kotikaari.fi
044-784 0392

Yhdistyksen hallituksen jäsenet vuonna 2018 ja 2019 ovat:
Martti Lokka, hallituksen puheenjohtaja
Timo Heiskanen, hallituksen varapuheenjohtaja
Kalle Nieminen, hallituksen jäsen
Tuula Rahikainen, hallituksen jäsen
Taina Kosonen, hallituksen jäsen
Reino Rouhiainen, hallituksen jäsen
Hannu Toivonen, hallituksen jäsen

Hallituksen sihteerinä toimii toimitusjohtaja Riitta Paasivuori
Yhdistyksen tilintarkastajana toimii Aki Rusanen, BDO Audiator Oy

Yhdistyksen päättävä elin on vuosikokous. Yhdistyksen valmisteleva ja toimeenpaneva elin on yhdistyksen hallitus. Yhdistyksen operatiivista toimintaa johtaa toimitusjohtaja. Yhdistyksen palvelutalojen keskijohto on palvelutalojen johtajilla. Johtamisjärjestelmä määrittää operatiivisen toiminnan raportointivastuut.

Pappilanpuisto

Palvelutalojohtaja:
Tarja Miettinen
Kappalaisenkatu 8, 50170 Mikkeli
tarja.miettinen@kotikaari.fi
050 469 4394

Sairaanhoitajat:
pauliina.metsavuori@kotikaari.fi
senni.kosunen@kotikaari.fi
Hoitajat:   
015-355 8220
pappilanpuisto@kotikaari.fi

Mäntypuisto

Palvelutalojohtaja:
Hannele Jaatinen
Sairaalantie 1, 52700 Mäntyharju
hannele.jaatinen@kotikaari.fi
040 900 1299

Sairaanhoitaja:
050-5997029
tuula.anttalainen@kotikaari.fi

Hoitajat:
015-3558420
mantypuisto@kotikaari.fi